اتصال دامین جدید به هاست ( پارک دامنه )

آموزش پارک دامنه یا آلیاس دامنه

پارک دامین چیست؟

درابتدا به تعریف پارک دامنه پرداخته و درادامه با نحوه پارک کردن دامنه آشنا خواهید شد.

پارک دامین این امکان را به شما می‌دهد، که علاوه بر دامنه اصلی، دامنه‌های دیگری نیز روی هاست خود پارک کنید و اگر کسی دامنه پارک شده جدید را سرچ کند به دامنه اصلی متصل می شود.

با استفاده از سرویس Park domain  می توانید به یک محتوای سایت چندین دامنه اختصاص دهید.پس از اضافه کردن دامنه جدید، محتوا دامنه جدید شما مانند دامنه اصلی خواهد بود.

به عنوان مثال فرض کنید آدرس سایت شما(Upweb.ir) می باشد. پس از مدتی تصمیم می گیرید که سایت شما  بطور مثال با آدرس(Upweb.site) نیز قابل دسترس باشد. برای این کار شما ابتدا باید دامنه ی دوم یعنی (Upweb.site) را ثبت نمایید و سپس آن را به فضای هاست خود متصل کنید. یعنی یک فضا و چندین دومین داشته باشید. به این کار پارک کردن دامنه گفته میشود.

قبل از هر چیز بهتر است این نکته را بدانید افزودن پارک دامنه شرایطی دارد که شامل موارد زیر میباشد:

برای پارک کردن دامنه بر روی هاست نیاز است که DNS های دامنه جدید مطابق با DNS های دامنه اصلیتان باشد.دقت کنید

که سِت کردن DNS یک فرایند زمان بر است، و ممکن 2 تا 24 ساعت طول بکشد. تا زمانی که دامنه رجیستر نشده باشد،نمی‌توانید دامنه را پارک کنید.

اگر مایلید دامنه ای به جز دامنه اصلی بر روی هاست خود پارک کنید تا هاست شما با 2 دامنه یا بیشتر، باز شود می توانید از گزینه Aliases  استفاده کنید.

در نتیجه برای اتصال دامنه جدید به وب سایت در سی پنل طبق آموزش زیر عمل میکنیم:

برای این کار ابتدا وارد cPanel شده و گزینه Aliases  را انتخاب کنید

پارک دامنه
aliases سی پنل

نكاتي كه پيش از پارک كردن دامنه بايد به آن توجه كرد :

– قبلا باید dns های دامنه با dns های دامنه اصلی یکسان شده باشد

– اگر مي خواهيد دامنه بين المللي (نظير com,org,net,…) را به هاست متصل کنید  ابتدا دي ان اس هاي هاست را روي دامنه مورد نظر ست كرده پس از 1 الي 2 ساعت اقدام به پارک كردن كنيد .

– اگر مي خواهيد دامنه ir به هاست متصل كنيد ابتدا دي ان اس هاي هاست را روي دامنه مورد نظر ست كرده پس از 12 الي 24 ساعت اقدام به پارک كردن كنيد.

فهرست